Citiți acest topic: voteaza-serverul-zilnic-t291.html ! Se votează ZILNIC !

Propuneri jocuri

Gameri din toată România, adunați-vă!
Post Reply
N-Dubz
Engineer
Super-Moderator
Moto: I'm not smart, but when I look around I catch courage
Deținător steam: Da
Status:: Engineer
Aprecieri oferite: 29⋆
Aprecieri primite: 86⋆
se conectează ...
N-Dubz’s avatar
13.09.2018, 10:09
In acest topic puteti recomanda jocuri sau puteti cere sa va fie recomandate jocuri.

Sevilia Image unmatched
Lasand la o parte farmecul meu, frumusetea, inteligenta si incredibilul simt al umorului, partea cea mai buna a personalitatii mele este modestia.
N-Dubz
Engineer
Super-Moderator
se conectează ...
N-Dubz’s avatar
13.09.2018, 10:14
Denumire: Detroit: Become Human
Data lansării: 25 mai 2018
Cerinţe minime de sistem: PlayStation 4, PlayStation 4 Pro | Platforma: PS3

Descriere: Detroit: Become Human a fost prezentat iniţial drept continuarea poveştii androidului Kara, începută într-un demo tehnologic dezvăluit în 2012. Kara este o fiinţă artificială, un android, ce dobândeşte sentimente, într-o lume ce a îmbrăţişat conceptul roboţilor umanoizi. În rolul Karei revine Valorie Curry, actriţa ce i-a dat viaţă eroinei şi în demo-ul iniţial.

Image

Pe lângă Kara, Detroit are încă două personaje jucabile: Connor (Bryan Dechart), un android programat pentru a purta negocieri cu criminali şi terorişti, şi Markus (interpretat de Jesse Williams), liderul unei grupări rebele de androizi. Din distribuţia jocului fac parte şi cunoscuţii actori Lance Henriksen (Aliens, Millennium) şi Clancy Brown (Warcraft: The Beginning, God of War III şi Mass Effect: Andromeda).

Detroit: Become Human este disponibil acum, în exclusivitate pentru PlayStation 4.

Sevilia Image unmatched
Lasand la o parte farmecul meu, frumusetea, inteligenta si incredibilul simt al umorului, partea cea mai buna a personalitatii mele este modestia.
N-Dubz
Engineer
Super-Moderator
se conectează ...
N-Dubz’s avatar
13.09.2018, 10:22
Denumire: Gray Dawn
Data lansării: 7 iunie 2018
Cerinţe minime de sistem: Intel Core i5-2400, 8 GB RAM, 2GB Video | Platforma: PC

Descriere: Gray Dawn este un joc de aventură first person, în care jucătorii au ocazia să-l întruchipeze pe părintele Abraham, care, în iarna anului 1910, este acuzat de crimă în urma unei exorcizări eşuate.

Image

Eroul va trebui să-şi dovedească nevinovăţia, în acest scop urmând să exploreze atât locaţii reale, cât şi tărâmuri imaginare, să interacţioneze cu diferite obiecte şi să rezolve diverse puzzle-uri.

Gray Dawn este disponibil acum pentru PC, prin intermediul Steam.

Sevilia Image unmatched
N-Dubz
Engineer
Super-Moderator
se conectează ...
N-Dubz’s avatar
13.09.2018, 10:25
Denumire: Dark Souls: Remastered
Data lansării: 24 mai 2018
Cerinţe minime de sistem: Intel Core i5-2300 2.8 GHz, 6GB RAM, GeForce GTX 460 1 GB | Platforma: PC,Xbox,PS3

Desctriere: Dark Souls: Remastered le permite jucătorilor să exploreze străvechile ţinuturi ale Lordranului în primul episod al seriei de action RPG-uri produse de From Software. Dark Souls este astfel readus la viaţă la o rezoluţie 4K (upscaled pe PS4 Pro şi Xbox One X, nativă pe PC) şi un framerate de 60 de cadre pe secundă.

Până la şase persoane se pot aventura acum în Dark Souls: Remastered, ajutându-se reciproc sau trădând încrederea celorlalţi. Ediţia Remastered include şi Artorias of the Abyss, pachetul DLC lansat pentru jocul iniţial.

Image

Dark Souls: Remastered este disponibil acum în versiuni pentru PlayStation 4, Xbox One şi PC. De asemenea, o ediţie pentru Nintendo Switch a acestui remaster este aşteptată în cursul acestui an.

Sevilia Image unmatched
N-Dubz
Engineer
Super-Moderator
se conectează ...
N-Dubz’s avatar
13.09.2018, 10:28
Denumire: Yakuza 6: The Song of Life
Data lansării: 17 aprilie 2018
Cerinţe minime de sistem: PlayStation 4, PlayStation 4 Pro | Platforma: PS3

Descriere: Yakuza 6: The Song of Life încheie povestea mafiotului japonez Kazuma Kiryu, eroul seriei celor de la SEGA. De această dată, Kiryu va avea de rezolvat misterul dispariţiei propriei fiice adoptive, având sarcini mult mai diverse: pe lângă nelipsitele lupte împotriva grupărilor adverse, personajul trebuie să "înfrunte" şi sarcini ceva mai obişnuite: creşterea unui copil mic, familiarizarea cu tehnologiile moderne sau obţinerea celui mai bun scor în cluburile de karaoke.

Image

Sistemul de luptă a fost diversificat prin introducerea unui arbore de abilităţi foarte stufos, iar, pe lângă povestea principală şi obişnuitele misiuni secundare, eroul îşi poate clădi acum propriul clan Yakuza pe care să-l gestioneze de la distanţă. Yakuza 6: The Song of Life beneficiază şi de un nou motor grafic modernizat.

Yakuza 6: The Song of Life este disponibil acum, în exclusivitate pentru PlayStation 4.

Sevilia Image unmatched
N-Dubz
Engineer
Super-Moderator
se conectează ...
N-Dubz’s avatar
13.09.2018, 10:56
Denumire: Resident Evil 7: Biohazard
Data lansării: 24 ianuarie 2017
Cerinţe minime de sistem: Intel Core i5-4460 2.70GHz, 6GB RAM, 2GB Video | Platforma: PC,Xbox,PS3

Descriere: Prin Resident Evil 7: Biohazard, Capcom îşi propune să revină la originile horror ale seriei, schimbând însă clasica camera third person cu o perspectivă first person.

Image

Acţiunea din Resident Evil 7 se desfăşoară după cel de-al şaselea titlu al seriei, în zilele noastre, într-un conac aflat în paragină, lângă o plantaţie din America rurală. Eroul principal este Ethan Winters, care, în încercarea de a-şi găsi nevasta, ajunge în acest loc uitat de Dumnezeu.

Resident Evil 7: Biohazard este disponibil în versiuni pentru PlayStation 4, Xbox One şi PC.

Sevilia Image unmatched
N-Dubz
Engineer
Super-Moderator
se conectează ...
N-Dubz’s avatar
08.10.2018, 10:08
Denumire: Shadow of The Tomb Raider
Data lansării: 14 septembrie 2018
Cerinţe minime de sistem: Intel i3-3220, 8 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 660/1050 | Platforma: PC,Xbox,PS3

În Shadow of The Tomb Raider, Lara Croft trebuie să supravieţuiască pericolelor unei jungle nemiloase, să descopere şi să exploreze morminte străvechi şi să-şi înfrunte cele mai mari frici în încercarea de a salva lumea de apocalipsa mayaşă.

În rolul Larei Croft se întoarce actriţa Camilla Luddington, o parte din distribuţia celor două titluri anterioare ale seriei facându-şi apariţia şi în noul Shadow of The Tomb Raider.

Image

Shadow of The Tomb Raider este disponibil acum, în versiuni pentru PlayStation 4, Xbox One şi PC.

Sevilia Image unmatched
N-Dubz
Engineer
Super-Moderator
se conectează ...
N-Dubz’s avatar
10.10.2018, 10:52
Denumire: SimCity
Data lansării: 8 martie 2013
Cerinţe minime de sistem: Intel Core 2 Duo Processor 2.0GHz, 2GB RAM, 256MB Video

SimCity (2013) este cel de-al cincilea joc din seria SimCity şi prezintă o evoluţie şi o modernizare a conceptului  din spatele seriei.
Noul joc produs de Maxis are o interfaţă grafică modernă iar oraşele sunt mai detaliate ca oricând. SimCity permite urmărirea fiecărui cetăţean de-a lungul traseului său prin oraş sau dimpotrivă, vizualizarea rezervelor de resurse naturale sau a valorii terenurilor din întreaga zonă.

Image

În acest titlu SimCity se pune accentul pe comunicarea şi colaborarea intraregională, mai mulţi jucători putând crea oraşe într-o singură regiune.
Jocul necesită o conexiune permanentă la Internet pentru a rula. SimCity a fost lansat doar în variantă pentru PC pe 8 martie 2013.

Sevilia Image unmatched
N-Dubz
Engineer
Super-Moderator
se conectează ...
N-Dubz’s avatar
11.10.2018, 9:49
Denumire: Civilization V: Gods & Kings
Data lansării: 22 iunie 2012
Cerinţe minime de sistem: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz, 2GB RAM, 256MB Video

Gods & Kings, expansion-ul oficial pentru Civilization V, nu aduce modificări drastice în formula de gameplay a jocului, ci doar în ceea ce priveşte strategia de abordare a anumitor situaţii.

Image

Principalele adăugiri aduse de Gods & Kings sunt şi cele mai importante elemente ale acestui expansion pack: reintroducerea religiei şi spionajul.

Pe lângă acestea, Civilization V: Gods & Kings vine şi cu nouă civilizaţii noi (Bizanţ, Cartagina, Etiopia, Olanda, Suedia, Spania, celţii, hunii, maiaşii), adăugiri în arborele tehnologic, la minuni, trupe şi clădiri, alături de numeroase modificări pentru structurile şi unităţile deja existente.

Sevilia Image unmatched
Post Reply
9 posts • Page 1 of 1